Bezpieczna chirurgia plastyczna – czyli jak wybrać odpowiednią klinikę

dwie panie doktor

Polki coraz bardziej otwierają się na nowoczesne metody ulepszania swojego wyglądu. Zachodnie (a w szczególności amerykańskie) trendy, które wypromowały przede wszystkim gwiazdy Hollywood, już dawno dotarły do naszej części Europy, jednak niektóre z nich dopiero od paru lat są mocniej popularne w Polsce. Do tego typu zjawisk należą operacje plastyczne. W związku z rozwijającym się rynkiem beauty i zapotrzebowaniem na specjalistów w tej dziedzinie, coraz więcej osób decyduje się na rozpoczęcie studiów medycznych i wybieranie specjalizacji dającej umiejętności i uprawnienia do prowadzenia własnych gabinetów chirurgii plastycznej.

Oddając swoje ciało pod opiekę lekarza, dużo ryzykujemy. Jeśli trafimy na osobę nie do końca wykwalifikowaną i niedoświadczoną, możemy bardzo żałować. A pseudolekarzy na rynku plastyki nie brakuje. Dlatego podczas wybierania naszego przyszłego chirurga plastycznego musimy zwracać uwagę na kilka szczegółów. Dzięki uważnemu i poważnemu podejściu do tego tematu będziemy mogły cieszyć się udanymi poprawkami i nowym, lepszym wyglądem.

 Wykształcenie to podstawa!

Pierwszą kwestią, jaką powinnyśmy zweryfikować, decydując się na przeprowadzenie jakiegokolwiek zabiegu w gabinecie chirurgii plastycznej, jest wykształcenie, jakie posiada wybrany przez nas lekarz. W żadnym wypadku nie można ufać osobom, które nie posiadają gruntownego wykształcenia medycznego z odpowiednią specjalizacją. Oszustów nie brakuje, a konsekwencje mogą być dla nas przerażające, dlatego zawsze należy upewniać się, czy człowiek, któremu chcemy powierzyć pracę nad poprawkami naszego ciała, posiada legalny dyplom z uczelni wyższej. Najlepiej, jakby była to renomowana uczelnia, posiadająca wybitną kadrę naukową.

Doświadczenia nie da się kupić za pieniądze

I niewielu o tym pamięta. Zawsze należy wybierać na swojego lekarza człowieka, który posiada duże doświadczenie w branży. Najlepiej co najmniej 20-letnie. Bogate doświadczenie to bezcenny atut. Ktoś, kto przeprowadził już 300 operacji poprawy nosa czy biustu, na pewno posiada większą wiedzę i pewniejszy fach w ręku od tego, który dopiero rozpoczyna swoją przygodę z chirurgią. Dodatkowo upewnić nas w wyborze mogą liczne udokumentowane operacje wykonane przez lekarza w przeszłości. Ponadto – najlepsi chirurdzy plastyczni w kraju mogą pochwalić się wyróżnieniami i nagrodami przyznawanymi przez organizacje działające w tej właśnie branży. Warto spytać o certyfikaty, jakie posiada dane miejsce, przed spotkaniem z chirurgiem.

W Trójmieście najlepsza jest Sopocka Fabryka Urody, zajmująca się medycyną estetyczną i chirurgią plastyczną http://sopockafabrykaurody.pl/

Opinie byłych i aktualnych pacjentek

Czymś, co może się okazać dla nas wiążące podczas wybierania naszego chirurga, są bez wątpliwości opinie kobiet, które miały już z nim do czynienia. Opinie takie możemy znaleźć nie tylko w Internecie. Często mamy to szczęście, że kobiety te spotykamy na żywo – czasem przypadkowo w poczekalni naszej kliniki lub uprzednio się z nimi umawiając na kawę czy herbatę. Druga wersja wydarzeń jest oczywiście z naszego punktu korzystniejsza. Możemy bowiem dzięki takiemu spotkaniu zobaczyć na żywo, jak wyglądają efekty pracy lekarza.

Decyzja o poddaniu się operacji plastycznej nie należy do najłatwiejszych. Jednak kiedy już stwierdzimy, że w stu procentach jesteśmy gotowe na zmiany, musimy się do tego przyłożyć. Kwestie, które najbardziej powinny nas obchodzić podczas wyboru chirurga to: jego wykształcenie, doświadczenie i opinie jego pacjentek. Co jeszcze ważne i wiele kobiet o tym zapomina – na operacjach plastycznych nie należy oszczędzać. Może to się dla nas źle skończyć.