Catering dietetyczny

Catering dietetyczny to stosunkowo nowa usługa na Polskim rynku. Przyszła do nas z Ameryki i w przeciągu kilku lat przerodziła się w naprawdę popularny produkt. Możliwości rozwoju zbiegły się z modą na odchudzanie, co znacznie ułatwiło sprawę. Firmy oferujące catering wyszły naprzeciw potrzebom osób chcących zrzucić nadmiar zbędnych kilogramów, lub też pozostać przy swojej wadze przy zachowaniu zdrowego trybu odżywania. Jedyne co musimy zrobić, to podgrzać posiłek.

Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu na samodzielne przyrządzanie posiłków. Zatem usługa daje możliwość dostarczenia przez kuriera pod wskazany adres posiłków na cały dzień starannie zapakowanych. Zazwyczaj jest to 5 posiłków o ustalonej wartości energetycznej. Dzienny koszt takiego zestawu to kilkadziesiąt złotych. Takie rozwiązanie skierowane jest zatem nie tylko do osób zrzucających wagę, ale również do tych, co nie muszą się odchudzać. Po prostu cenią sobie wygodę. Firmy tego pokroju znajdziemy głównie w dużych miastach, gdyż powiedzmy sobie szczerze – jest to dosyć droga usługa. Szacuje się, że w miastach więcej się zarabia, stąd taki trend. Po prosu osoby z mniejszych miejscowości może na tą usługę zwyczajnie nie stać. Wiem, to tylko stereotyp, jednak w biznesie bardzo znaczący.

Wydaje się zatem, że catering dietetyczny to stosunkowo prosty do realizacji biznes. Dlatego wiele osób o zapleczu gastronomicznym decyduje się na wprowadzenie jej do swojej oferty. Niestety takie rozwiązanie nie jest dobre, gdyż to tylko jedzenie z jakiejś „restauracji”. Niewiele zatem ze zdrowiem może mieć wspólnego. Nie o to przecież w tym wszystkim chodzi. Warto zatem przed zdecydowaniem się na usługę sprawdzić firmę, gdzie ma siedzibę, co to za firma, czy w ogóle jest przystosowana do tego typu usług. Często firmy takich informacji nie podają, więc ciężko dojść gdzie w ogóle robione jest jedzenie. Czy to dobrze? Zdecydujcie sami. Znam w swoim mieście kilka sprawdzonych propozycji jednak niestety obecnie mnie na nie nie stać. Jednak tym, co ich stać polecam spróbować, jednak należy pamiętać o tym co wcześniej napisałem – sprawdźcie firmę przed dokonaniem wyboru.