Innowacje w chirurgii plastycznej

Chirurgia plastyczna to w wielu przypadkach szansa na godne i szczęśliwe życie. Choć nierzadko pacjenci takich klinik posądzani są o próżność, to liczba wykonanych zabiegów rośnie z roku na rok. A rozwój i innowacje w tej dziedzinie pomagają spełniać marzenia kolejnych pacjentów.

Innowacyjne metody
Wydaje się, że odsysanie tłuszczu czy powiększanie piersi to proste zabiegi. Są one najbardziej popularne, jednak stopień ich skomplikowania jest znaczny. Dlatego też lekarze starają się wprowadzać coraz więcej innowacji do swoich gabinetów. Renomowany chirurg plastyczny może obecnie zaproponować co najmniej kilka sposobów na odsysanie tłuszczu. Oprócz klasycznego zabiegu z użyciem sondy, oferowane są również: liposukcja nutacyjna NIL z zastosowaniem ultradźwięków, liposukcja LAL bazująca na użyciu wiązki światła laserowego, liposukcja wodna WAL czy liposukcja PAL, gdzie stosowane są wibracje.


Podobnie zabiegi mające na celu powiększanie piersi nie kojarzą się dziś już wyłącznie z silikonowymi wypełnieniami. Dzięki nieustannym badaniom, dziś chirurg plastyczny zaoferować może kobietom dobrej jakości implanty anatomiczne. Innymi propozycjami na powiększenie piersi może być przeszczep własnej tkanki tłuszczowej pacjentki lub użycie kwasu hialuronowego. Metody, które zostały dokładnie przebadane, by stwierdzić ich skuteczność i bezpieczeństwo.

Nowe technologie
W służbie medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej wykorzystywane są również najnowsze zdobycze techniki. Przyczyniają się one m.in. do zwiększenia pewności pacjenta, co do słuszności swojej decyzji oraz ułatwiają lekarzowi zwizualizowanie efektów zabiegu. Jedną z ciekawszych propozycji jest urządzenie pozwalające na wykonanie, w formie wydruku 3D, popiersia pacjenta z naniesionymi poprawkami. Dzięki temu chirurg plastyczny może dokładnie wytłumaczyć jak będzie wyglądał zoperowany nos, podbródek czy piersi. Możliwość skorzystania z takiej symulacji w znacznym stopniu zwiększa procent zadowolonych pacjentów.

Bezpieczeństwo i kontrola
Chirurgia plastyczna to niezwykle odpowiedzialna gałąź medycyny. Dobrze wykonany zabieg rekonstrukcji czy poprawy wyglądu może w dużym stopniu polepszyć jakość życia pacjenta. Dlatego jednocześnie z poszukiwaniem metod udoskonalania jakości zabiegów, trwają prace nad zwiększeniem bezpieczeństwa wykonywanych procedur. Tak by każdy pacjent mógł skorzystać ze zdobyczy medycyny bez strachu o swoje zdrowie i efekt zabiegu.