Lakiery – najpopularniejsze trendy manicure

Dla większości pań wypielęgnowane dłonie są sprawą oczywistą. Każda kobieta znajdzie dla siebie najistotniejszy element ciała, który po odpowiedniej pielęgnacji sprawi, że będzie czuła się piękną. Jednak nie zawsze próba poprawienia wyglądu daje spodziewane efekty. Niestety, nie za każdym razem pomalowanie paznokci sprawi, że dłoń będzie prezentowała się właściwie. Dlatego tak ważne jest, aby każda próba upiększenia swojego ciała odbywała się w sposób estetyczny i profesjonalny.

Z pozoru najprostszym elementem do pielęgnacji są właśnie paznokcie. Odpowiedni dobór lakieru sprawia, że możemy cieszyć się wymarzonym efektem przez długi czas. Część płci pięknej lubi jednak często zmieniać kolor paznokci. Co na to poradzić? Otóż dla takich Pań istnieje odpowiedni rodzaj lakieru, który mimo mniejszej trwałości, wizualnie prezentuje się doskonale. Mowa tu o lakierach, które w zestawie posiadają specjalny TOP COAT, czyli utrwalający lakier nawierzchniowy. Tego typu stylizacja może utrzymywać się do maksymalnie siedem dni bez odprysków.

Kolejną grupą są lakiery światłoutwardzalne, do których wysuszenia niezbędna jest specjalna lampa ze światłem LED lub UV. Technologia LED pozwala nam dużo szybciej wykonać manicure, gdyż czas suszenia skraca się mniej więcej o połowę w stosunku do światła UV.

Lakiery światłoutwardzalne dzielimy na dwie grupy:

  • Lakiery typu monofaza – utrzymuje się na paznokciach do 10 dni.
  • Lakiery hybrydowe – ich trwałość wynosi nawet 21 dni.

Te dwa rodzaje lakierów różni przede wszystkim ilość nakładanych na płytkę paznokcia warstw preparatów przygotowawczych. Tak zwana „Hybryda” wymaga specjalnej bazy oraz lakieru nawierzchniowego „Top Coat”, a „monofazą” po prostu bezpośrednio malujemy płytkę. Ponadto, lakier hybrydowy po wysuszeniu wierzchniej warstwy należy przemyć specjalnym płynem. Monozafa w przeciwieństwie do hybrydy nie wymaga już dodatkowych działań. Każdy z lakierów światłoutwardzalnych po zakończeniu stylizacji jest suchy i twardy. Nie trzeba się martwić o uszkodzenia. Lakiery tego typu zawsze usuwamy za pomocą acetonu. Próba zerwania, bądź usunięcia innym domowym sposobem, może doprowadzić do uszkodzenia płytki paznokcia.

Wybierając rodzaj pielęgnacji, należy podjąć decyzję, jak długo kolor ma się na paznokciach utrzymać. Ważna jest również w tej kwestii pielęgnacja „pozabiegowa”. Pamiętajmy, że nasze paznokcie nie lubią detergentów i jeśli nawet zdecydujemy się na manicure o większej trwałości, to aby w pełni cieszyć pięknymi dłońmi, należy je chronić przed szkodliwymi substancjami.

Gdy zadbamy już o nasze dłonie, możemy pokusić się o dodatkową metamorfozę naszych rzęs, które dzięki specjalistycznym produktom (https://www.amazinglashes.pl) nabiorą dodatkowej gęstości, a co za tym idzie pięknego wyglądu.