Łysienie to nie wyrok

Każdemu marzą się piękne, gęste i lśniące włosy niczym z reklamy. Niestety z różnych powodów dochodzi do zakłócenia tej wizji. Włosy siwieją, rozdwajają się, puszą, a czasem po prostu nadmiernie wypadają. Jednak medycyna estetyczna wespół z fryzjerstwem są w stanie odwrócić lub zamaskować większość tych niekorzystnych zmian.

Rodzaje łysienia
Istnieje bardzo wiele rodzajów łysienia, które różnią się między sobą czynnikiem powodującym proces nadmiernego wypadania włosów, a także jego przebiegiem i efektami. Wyróżnić można następujące typy łysienia: plackowate, androgenowe, bliznowaciejące, telogenowe, całkowite, trichotilomania, okresowe, poporodowe, pospolite, neurotyczne, dziedziczne, anagenowe, plackowate rzekome, wężykowate, rozlane, dynamiczne, dyfuzyjne, a także łysienie u dzieci, męskie czy w po chemioterapii. Ze względu na mnogość rodzajów łysienia, przed podjęciem próby leczenia bardzo ważne jest poznanie genezy problemu.

Leczenie łysienia
Obecnie istnieje bardzo wiele metod leczenia łysienia. Wiele z nich określić można jako bardziej naturalne, których zadaniem jest eliminacja problemu i pobudzenie włosów do wzrostu. Do tych metod należy: wcieranie odżywczych preparatów, leczenie doustne, mezoterapia, laseroterapia. Natomiast inne metody są bardziej radykalne i wymagają interwencji chirurgicznej jak np. przeszczepy włosów czy implanty. Generalną zasadą co do leczenia łysienia jest dobór metody na podstawie zdiagnozowanego problemu. W niektórych przypadkach naturalne metody będą wystarczające i obejdzie się bez konieczności sięgania po metody chirurgiczne.

Kiedy łysienie nie wymaga leczenia
Zdarzają się przypadki, które są niepokojące, jednak całkiem naturalne. Tak jest w przypadku zwiększonego wypadania włosów po okresie ciąży. Powodowane jest to wzrostem estrogenu w ciąży, co wpływa na hamowanie procesu naturalnego wypadania włosów, a następnie gwałtownemu obniżeniu poziomu hormonów po porodzie. Stan ten jest naturalny, a równowaga wraca po około 6 miesiącach.

Pierwsze oznaki to pora na działanie
Warto pamiętać, że w przypadku łysienia nie należy zwlekać z wizytą u specjalisty. Wczesna diagnoza daje duże szanse wyleczenia, a medycyna estetyczna jest na tyle zaawansowana, że gwarantuje dobór odpowiedniej metody.

Więcej informacji na temat leczenia łysienia znajdziesz na https://drmarcinnowak.pl/oferta/leczenie-lysienia/