Rodzaje SPA do zaprojektowania

Projektowanie SPA jest trudnym zadaniem, wymagającym dostosowania się do potrzeb potencjalnej klienteli, oraz wymaga nieprzeciętnego zmysłu estetycznego. Coraz częściej tego typu salony stawiają na specjalizację pod daną grupę docelową, zależną od oferty i klimatu miejsca. W niniejszym artykule przedstawiono rodzaje SPA, spełniające zachcianki wszelkich klientów.

Wellness i SPA

To miejsce stawia przede wszystkim na szeroki repertuar zabiegów SPA – od masaży poprzez zabiegi relaksacyjne, kończąc na tych, których  głównym celem jest zadbanie o balans ciała oraz ducha. Nie są to jednak jedyne atrakcje, ponieważ zazwyczaj można skorzystać również z ćwiczeń fitness, zajęć tanecznych czy basenu. Głównym celem tego typu salonu jest zagwarantowanie klientom możliwie jak najlepszych wrażeń, dlatego nie zapomniano również o zapewnieniu odpowiedniego menu w znajdującej się tam restauracji.

Resort SPA

Resort SPA wyróżnia się szerokim spektrum dostępnych atrakcji. Goście mogą skorzystać z basenu, możliwości gry w golfa, kortów tenisowych czy jazdy konnej. Ponadto część takich obiektów oferuje dedykowane zabawy dla najmłodszych, stąd naturalną opcją w przypadku rodziców jest przyjazd tu wraz z dziećmi.

Day SPA

SPA tego typu nie jest związane z żadną bazą noclegową i najczęściej znajduje się na terenie dużych miast. Pojęcie „Day SPA” jest synonimicznie używane z „miejskim SPA” czy salonem odnowy biologicznej. W jego ofercie znajduje się możliwość skorzystania ze sporej liczby salonów kosmetycznych, obiektów o charakterze sportowym czy kompleksów rekreacyjno-sportowych. Jest to rodzaj obiektu, który w szczególności zainteresuje ludzi, którzy z powodu braku czasu nie mogą pozwolić sobie na wyjazd, a chcą spędzić czas w miły i relaksujący sposób. Efekty zabiegów przeprowadzonych w takim salonie będą widoczne przy utrzymaniu ich regularności.

źródło: https://studioloko.pl/projektowanie-spa

Destination SPA

Ten rodzaj salonu SPA skupia się na zregenerowaniu nie tylko ciała, ale i ducha klienta. Dzięki temu może on bezproblemowo zrelaksować się i nabrać sił na potrzeby zmagania się z trudami dnia codziennego. Osoby preferujące tego typu miejsca to ludzie ceniący sobie zdrowy styl życia, programy dietetyczne, ale również medytację.

Podsumowanie

Współczesny świat działa w coraz bardziej dynamiczny sposób, a jego intensywność może być dla niektórych przytłaczająca. Dlatego optymalnie zaprojektowany ośrodek SPA jest mekką dla tych, którzy mają dość rutyny i chcą możliwie jak najlepiej spędzić swój wolny czas. Ilość salonów dostosowanych do potrzeb konsumentów rośnie, stąd warto wyróżnić się na tym polu.