Wyjazd nad morze – jaki ma wpływ na nasze zdrowie?

Często słyszy się, że ktoś jedzie nad morze, by podratować swoje zdrowie. Chyba każdy z nas wie coś na temat jodu obecnego w nadmorskim powietrzu, który ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Jak dokładnie jednak działa? Czy jadąc do Gdańska, mamy szansę na zdrowotne korzyści?

Polacy od wielu lat chętnie jeżdżą podczas urlopu nad polskie morze. Zauważają w tym nie tylko możliwość wypoczynku i relaksu, ale również możliwość do poprawienia swojej kondycji oraz swojego zdrowia.

Dziś zastanowimy się, w jaki sposób można pomóc swojemu organizmowi dzięki wycieczce nad morze.

W jaki sposób jod wpływa na zdrowie?

Warto przede wszystkim wiedzieć, że w nadmorskim powietrzu odnaleźć możemy sporo związków oraz substancji idealnych dla utrzymania dobrej kondycji naszego organizmu. I tak znajdziemy w nim zarówno jod, na którym się skupimy, jak i brom, wapń czy też magnez.

Za co jednak odpowiada jod?

Ma on szczególny wpływ na funkcjonowanie naszego narządu tarczycy, który odpowiada za różne funkcje w organizmie. Tarczyca za pomocą produkowanych przez siebie hormonów reguluje nasz metabolizm, kontroluje pracę krążenia, nerwowego oraz mięśni.

Jeśli więc mamy problemy z tarczycą oraz gospodarką hormonalną – warto wybrać się nad morze chociażby na weekend i spędzić trochę czasu na plaży.

Co jeszcze da nam nadmorskie powietrze?

Oprócz zbawiennego wpływu jodu na nasza tarczycę możemy zauważyć jeszcze inne dobre skutki pobytu nad morzem. Dzięki istnieniu tak zwanego „aerozolu morskiego”, podczas którego drobinki wody dostają się do powietrza, możemy mówić również o poprawie układu odpornościowego każdego z nas.

Morskie powietrze zbawiennie wpływa na różne schorzenia. Wycieczkę na plażę poleca się zarówno tym, którzy cierpią na niedoczynność tarczycy, jak i tym, których nękają choroby dróg oddechowych oraz skóry. Dzięki korzystnie nasyconemu naturalnymi związkami powietrzu nadmorskiemu możemy również wspomóc swoją walkę z osteoporozą i reumatyzmem. Dlatego właśnie wypady nad Bałtyk poleca się głównie osobom starszym.

Jeśli chcesz wyjechać na urlop nad morzem, koniecznie sprawdź ten hotel w Gdańsku.